Podcast Dinleyen Sayısı Giderek Artıyor - En iyi Podcast Siteleri

Sponsorlu Bağlantılar
en iyi podcast siteleri
Bugün ele alacağımız konu podcastler. Sizler için podcastlerle ilgili tüm bilgileri ve detayları konunun devamında anlatacağım. Bu alanda en popüler podcastlere sahip siteler hangileri bunları tek tek yazacağım.

Podcastlerin %49 evde % 29'u arabadayken geriye kalan %22 radyo ve stüdyolarda yapılıyor. Spotify ve itunes podcast'i destekleyen ve şuan ki duruma gelmesini sağlayan platformların en başında yer alıyor. Podcastler yılda yüzbinlerce hatta milyonlarca dinlemelere ulaşabiliyor. Giderek popüler bir hale gelen podcastler hemen her konuda bilgi içeriyor. Dinlediğiniz konuda podcast bulup dinlemek oldukça kolay. Eğer İngilizce biliyorsanız en kaliteli podcast yayıncıların programlarını abone olabilir günlük ve haftalık podcastlere ulaşabilirsiniz.

Podcast dinleyenlerin %45'nin üniversiteli ve ileri dereceli olduğunu biliyor muydunuz. Podcast dinleyenlerin sosyal medyada şirket markalarına ait hesapları takip etme olasılığı oldukça yüksektir. Ve bu profildeki kişilerin podcastlerde dinledikleri reklamları satın alma olasılıkları diğer dinleyicilere göre daha fazladır. Her hafta bir podcast dinleyen kullanıcıların büyük bir kısmı küçük işletme sahiplerinden oluşuyor.

İşte Size En iyi Podcast Siteleri

Podcast dinlemeyi seviyorsanız takip etmeniz gereken Türkçe ve Yabancı karışık bir çok dilde ve konuda podcastlerin yer aldığı internet siteleri.

1. Playerfm

Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan playerfm amatör ve profesyonel anlamda yayın yapan hemen her kullanıcıya kucak açıyor. Yaşam, eğlence ve daha bir çok konuda yayınlar bulabilmenizi sağlayan bir platform. Eğer bir podcast yayıncısı ya da dinleyicisiyseniz mutlaka bu adrese bir göz atın.

2. Podbean

Podbean, genellikle yabancı ölçekli yayın sitesidir. Yabancı yayıncıların yayınladıkları popüler podcastlere ulaşabilir hemen her konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

3. Spotify

Dünyanın en popüler müzik uygulaması olan spotify, aynı zamanda podcastlere de yer veriyor. Genellikle müzik ağırlıklı olan bu sitede her türde podcasti bulmanız mümkün. Türkçe ve yabancı dilde binlerce podcast sizleri bekliyor.

4. Itunes

Apple'ın müzik servisi itunes podcast hizmetini kullanabilirsiniz. Fakat sıkı bir tutum sergileyen itunes her yayıncıyı bünyesine almıyor. Belirli ve kaliteli yayın isterseniz tam size göre.

5. Googlepodcast

Google'ın podcast yayıncılarını bünyesine kattığı mobil ve masaüstünde kolaylıkla kullanabileceğiniz servisi. Google search hizmetini kullanarak binlerce yayıncıyı bünyesine katmasından ötürü belkide internet ortamındaki en geniş yayıncı ağına sahip bir podcast hizmetine sahiptir. Google'ın imzasını olduğu işin ne kadar kaliteli ve güvenli olduğunu göz önüne alın ve bu platforma bir şans verin.

Sevdiklerinizle Paylaşın

Yorum Yaparak Katkıda Bulunabilirsiniz
Bildirim
Yeni şarkılar eklendi.
Kapat