Radyo ve Tv'de Çalan Şarkının İsmini Bulmaya Yardımcı Programlar

Sponsorlu Bağlantılar
çalan şarkıyı bulma

Çalan şarkının  ismini bulma oldukça büyük bir sorundur. Bu sorun genellikle tv ve radyoda müzik dinlerken yaşanır. O anki atmosfer ve ruh halinize göre çalan şarkı sizi oldukça hoşunuza gider ve hemen arayışa geçersiniz. Bu tarz şarkıları bulmak için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Şarkı isimlerini bulmak için ne yapmanız gerektiğini isterseniz hep birlikte sırasıyla inceleyelim.

1. Akıllı telefonunuzda bulunan programları kullanmak.

2. Ses kayıt özelliğini kullanarak çalan şarkıyı kaydetmek.

1. c : Akıllı telefondan çalan şarkını ismini bulmak için faydalanacağınız bazı programlar mevcuttur. Bu programlar iki türlü çalışır birincisi online olarak interneti kullanır ikincisi sesi ararken arayüze kaydeder daha sonra internete bağlandığınız her hangi bir zamanda şarkıyı tekrar arar.

İşte size akıllı telefonların olmazsa olmaz şarkı adını bulma programları.

1. Shazam : Android ve İos'ta en iyi ve popüler müzik bulma programıdır. Şarkıları bulma konusunda oldukça başarılı ve geniş bir müzik arşivine sahiptir. Hemen her türlü şarkıyı bulmanızı sağlar.

2. Soundhound : 1. programa göre biraz daha başarısız gibi görünür fakat yabancı şarkı isimleri bulma konusunda kimse eline su dökemez. Bu programla genellikle yabancı şarkı araması yapın Türkçe şarkılarda geri kalabilir.

2. c : Eğer o an elinizde android ya da ios cihazınız yoksa her hangi bir kayıt özelliği içeren aletle şarkıyı bir yere kaydedebilir, sözlerini not alabilirsiniz. Sonrasında şarkı ismi bulma forumlarını kullanabilir veya akıllı telefonlara bu kayıtları dinleterek tarama yapabilirsiniz.

Ben genellikle ios cihazımda shazamı kullanırdım bu program sayesinde hemen her aradığım şarkıyı buldum. Bulamadıklarım da olmuştur fakat çoğunlukla ilk aramada sonuca ulaştığımı tüm samimiyetimle söyleyebilirim.

Bu program ve yöntemler yinede şarkıları bulmanızı sağlamıyorsa eğer yorum bölümünden şarkıda geçen sözleri bize gönderebilirsiniz. Şarkıyı bulmanızda size yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Eğer aradığınız şarkıyı bulursak yorum bölümünde yer alan cevabınızın hemen altında aradığınız şarkı ismini görebilirsiniz.

Müzik konusunda bilgilendirici makaleler ve program paylaşımlarımızın devamı gelecektir. Bu konuda daha çok haber ve konu okumak için ana sayfadan müzik haberleri bölümümüzü takip edebilirsiniz. Eğer müzik konusunda ilginç yazı ve makalelerinizin olduğunu düşünüyorsanız gönderin yayınlayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Sevdiklerinizle Paylaşın

Yorum Yaparak Katkıda Bulunabilirsiniz
Bildirim
Yeni şarkılar eklendi.
Kapat